Jsem hrdou majitelkou několika KINFOLK slow lifestyle magazínů a ráda bych se s vámi podělila o nějaká moudra, co mi KINFOLK dal a tím mi pomohl si uvědomit mnoho věcí. Samozřejmě nejlepší je si jednotlivá témata pročíst a sám se nad nimi zamyslet takže, pro ty, kdo ovládáte angličtinu, doporučuji koupi. Ještě jsem ani neměla čas si celou svoji sbírku důkladně nastudovat, ale pro představu vám alespoň nastíním o čem tato moje „bible“ píše. Když čtu článek a zaujme mě nějaký odstavec, který mě donutí přemýšlet, vyfotím si jej, abych tu myšlenku uchovala. Přesně z těchto myšlenek se vám teď pokusím poskládat pár vět a doufám, že postupem času a s více předčtenými KINFOLK budu připisovat další a další.


KINFOLK – VOLUME EIGHTEEN – DESIGN ISSUE

Design is a type of communication. It’s about the way an object or idea speaks to its audience. But good design not only gets its message across – it also engages us in a conversation.

Toto číslo zkoumá vztah mezi komunitou a designem. Jak může design posílit vazby s našimi rodinami a přáteli a jak může dobrý design zlepšit naši celkovou kvalitu života. KINFOLK považuje design za druh komunikace. Jde o to, jak určitý předmět dokáže působit na své publikum. To co bychom si z tohoto čísla měli odnést je to, že neexistuje žádný soubor pravidel, která upravují, jak vypadá „dobrý design“. Tvar nemusí odpovídat funkci, funkce nemusí odpovídat tvaru. Ve skutečnosti by nic nemělo z ničeho přesně vyplývat nebo něčemu odpovídat, stačí pouhý náznak.

Psycholožka Sonja Lyubomirsky došla k závěru, že štěstí je z 50% genetické, z 40% záměrné a z 10% podmíněné okolnostmi. Z toho vyplývá, že štěstí je jeden z našich dosažitelných cílů tak dlouho, dokud se o něj my budeme chtít snažit.

Nejlepší cesta ke štěstí je jej hledat v maličkostech. Zní to jako klišé, ale vůně čerstvé kávy, ranní probuzení vedle svých blízkých nebo vstávání se sluníčkem, dokáže odstartovat krásný den, ale jen tomu, kdo tyto maličkosti bude vnímat a přijme tuto pozitivní energii. Jsou to malé, ale podstatné rituály v rámci našeho každodenního života. Tyto malé klíčové momenty by si zasluhovaly více pozornosti a my bychom se na ně měli dívat jako na něco důležitého. Hlavně proto, že když se všechny tyto malé momenty a rituály sejdou, vytvoří právě to, co dává našemu životu smysl, směr a cíl.

Držet se svých rituálů a své rutiny rozhodně není špatné, ale ať už se týče jídla nebo celkově života, pravou zkušenost získáme, jen pokud se otevřeme novým věcem. Když budeme ochotni vystoupit ze své konformní zóny a alespoň někdy prolomit tuto rutinu, zjistíme, že být spontánní a odvážný nám dává náhled na úplně jiný svět.

Komunita/přátelství/společnost je víc než jen důležitá, je nezbytná pro naše přežití. Myslet si, že jsme nezávislý, je jen naše klamavá představa. Jsme vyvinuti tak abychom byli závislí na druhém, to z nás dělá člověka.

Málokdy se ohlížím zpět. Minulost je minulost a jediné co mi může dát je ponaučení. Nemá smysl se zaobírat věcmi, co se nezmění a tím, že se budeme stále ohlížet zpět přes rameno, stejně nezjistíme kdo/co nás pronásleduje. Musíme se prostě dívat vpřed a pokračovat.

{"total_effects_actions":0,"total_draw_time":0,"layers_used":0,"effects_tried":0,"total_draw_actions":0,"total_editor_actions":{"border":0,"frame":0,"mask":0,"lensflare":0,"clipart":0,"text":0,"square_fit":0,"shape_mask":0,"callout":0},"effects_applied":0,"uid":"204918B5-CAAB-4F2F-85BC-CD9D4CDD500E_1470392720757","width":2448,"photos_added":0,"total_effects_time":0,"tools_used":{"tilt_shift":0,"resize":0,"adjust":0,"curves":0,"motion":0,"perspective":1,"clone":0,"crop":0,"enhance":0,"selection":0,"free_crop":0,"flip_rotate":0,"shape_crop":0,"stretch":0},"source":"editor","origin":"gallery","height":3264,"subsource":"done_button","total_editor_time":76,"brushes_used":0}

FullSizeRender